Jarná mozaika z Bratislavy

Autor: Jozef Mikát | 24.5.2017 o 19:21 | (upravené 15.7.2017 o 18:16) Karma článku: 4,55 | Prečítané:  401x

Jar v meste je špecifická aj tým, že je sprevádzaná množstvom aktivít,  takže človek má niekedy problém vybrať si tú správnu. Občas je však potrebné zastaviť sa a vychutnať si aj jedinečné obrazy, ktoré nám ponúka okolitá príroda.

Z pohľadu výstavných akcií bol zaujímavý aprílový bratislavský autosalón v Inchebe,  kde bolo možné vidieť nielen množstvo noviniek, ale aj pekných hostesiek. Ako predskokana mal marcovú prehliadku motocyklov, ale aj člnov a jácht. Ako každý rok aj tento zavítali na Autosalón missky - v strede je víťazka Miss Slovensko Hanka Závodná.

V máji pokračovali výstavy tradičnou Flórou, ktorá sa niesla v duchu osláv 300. výročia narodenia Márie Terézie.

Stačilo pár pekných májových dní a petržalská hrádza ožila bicyklistami, korčuliarmi a bežcami.

Aj keď počasie počas majálesu nebolo úplne ideálne, program bol výborný a prišli si na svoje nielen mladí, ale aj staršia generácia. Výrazne tomu napomohlo prepojenie novým Starým mostom, ktorý zjednodušil dopravu a presuny ľudí medzi dvoma brehmi, čo bolo cítiť  nielen v Sade Janka Kráľa, ale aj na moste kde to naozaj  počas troch dni "žilo".

Medzinárodný Festival nového cirkusu Cirkul'art odštartoval počas majálesu bezplatným predstavením Cirque du Platzak na námestí Eurovea.

Májové akcie zakončilo rekonštrukcia  obliehania  Bratislavy Napoleonom, sériou dobových bitiek v Sade Janka Kráľa  a Nocou múzeí a galérií.

Tipy na  jarné výlety v Bratislave a okolí.

1. Návšteva botanickej záhrady, ktorá je ideálne dostupná aj bicyklom. Za prehliadku stoja skleníky kde teraz nádherne kvitnú lekná.

2. Cez víkend je možné urobiť si výlet po petržalskej hrádzi, kde na Chorvátskom ramene nájdete za chvíľu aj takéto pohľady.

Po hrádzi sa dostanete  až ku galérii Danubiana, kde okrem umenia si môžete pozrieť aj Divokú vodu.

3.  Od botanickej záhrady sa dá pokračovať až k hradu Devín a pri Devínskej Novej Vsi si môžete pozrieť pieskový útvar Sandberg.

4. Pokiaľ máte radi historické zákutia doporučujeme navštíviť Staré mesto.

Táto prechádzka po Bratislave je len akási ochutnávka možností ako príjemne stráviť jarný -  za pár týždňov letný víkend. Ani zďaleka sme neochutnali množstvo ďalších miest, ku ktorým sa vrátime na budúce. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Matúš Ritomský

Dnes už vieme, že kto nemá zbrojný pas, nie je skutočný Slovan

Maska pacifizmu padla.

Píše Mikuláš Dzurinda

Únia sa musí zmeniť na federáciu (píše Mikuláš Dzurinda)

Aby Únia vzbudzovala nádej aj rešpekt.


Už ste čítali?